OČKOVÁNÍ,ODČERVENÍ PSA

CANIVERM je vysoce účinný trojsložkový přípravek ve formě tablet k pravidelnému odčervování psů a koček jakéhokoli stáří a plemene, vhodný i pro březí a kojící feny a kočky. Za velmi přijatelnou cenu chrání proti oblým i plochým červům, tedy tasemnicím a škrkavkám. Účinný proti Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Multiceps multiceps, Mesocestoides spp.

Přípravek pasta Banminth

Dávkování:
Dávka: 14,5 mg pyrantel pamoatu odpovídá 5 mg pyrantel báze na kg.
1 dílek na stupnici aplikátoru na 2 kg živé hmotnosti. Obsah celého aplikátoru postačuje k odčervení psa o hmotnosti 24 kg.
2 cm z tuby (dle měřítka na krabičce na 1 kg živé hmotnosti. Obsah 24 g tuby postačuje k odčervení psa o hmotnosti 36 kg.
Přípravek se aplikuje perorálně přímo nebo zamíchaný do jídla.
Anthelmintický program:
1. Štěňata do 8 týdnů věku: První aplikace ve věku 2 týdnů a následovně ve 4., 6. a 8. týdnu.
2. Štěňata od 8. týdne věku: 1krát měsíčně, t.j. 3., 4., 5. a 6. měsíc věku.
3. Feny: 1krát v době připuštění, týden před porodem.
Kojící feny: ve 2, 4, 6 a 8 týdnech a po odstavu společně se štěňaty.
4. Dospělí psi: doporučuje se pravidelně dvakrát ročně od stáří 6 měsíců.

Banminth pasta psi

OČKOVACÍ KALENDÁŘ ŠTĚŇAT

6.týden života štěněte

S první vakcinací začínáme v 6. týdnu života štěněte. V tuto dobu necháme očkovat štěně proti parvoviróze (pokud není v okolí virus přítomen), psince, infekční hepatitidě, leptospiróze, koronaviróze, případně proti virózám dýchacích cest. Štěně je před každým očkováním klinicky vyšetřeno - lze očkovat pouze zdravá štěňata (nesmí zvracet, mít průjem či působit jinak nemocně). Vynechá-li chovatel první očkování v šesti týdnech věku, musí být první vakcinace provedena v 8. až 9. týdnu a další pak ve 12. týdnu.

9. týden života štěněte

V 9. týdnu života musíme zvíře nechat přeočkovat proti psince, inf. hepatitidě a parvoviróze. Štěně navíc očkujeme proti parainfluenze.

12. týden života štěněte

Ve 12. týdnu věku necháme štěně přeočkovat proti psince, inf. hepatitidě a parvoviróze. Očkujeme navíc proti leptospiróze.

15. týden života štěněte

V 15. týdnu je nutné přeočkování proti leptospiróze, následovat by mělo očkování proti vzteklině (nejkrajnějším termínem očkování štěněte proti vzteklině je do 6 měsíců jeho věku). Očkování proti vzteklině se již nepřeočkovává.

Tímto je základní očkování štěněte splněno a celá sada chorob (DHPPiLR) se pak přeočkovává každý rok ve stejném termínu.